Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli urządzanie garderoby

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba wcale nie musi być duża, aby zdołać bez problemu magazynować tam rzeczy oraz utrzymać stosowny ład. Swoją rolę będzie spełniać ona również jako zabudowa wnęki w ścianie w innym pomieszczeniu. W przypadku, gdy mamy zamiar wydzielić garderobę od pomieszczenia, możemy zdecydować się na drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie wyglądać nasza garderoba, uzależnione jest głównie od tego, co mamy zamiar tam trzymać. To, czy w swojej garderobie powinno znaleźć się mnóstwo regałó, szuflad bądź może drążków na wieszaki zależy od rodzaju posiadanych ubrań. Pod uwagę trzeba wziąć również ewentualne dodatkowe miejsce na jakieś sprzęty, jak np. deska do prasowania czy żelazko.

bardzo dobrym wyborem do niedużej garderoby będzie kupno szafy na wymiar. W ten sposób najprościej jest zmaksymalizować miejsce zarówno na swoje ubrania, jak i przeróżne dodatki. Świetnym pomysłem okażą się meble na wymiar firmy Komandor, która słynie z pojemnych szaf ubraniowych. Pojemna szafa narożna też jest bardzo dobrym pomysłem oraz zwiększy miejsce na swoje rzeczy.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Doskonałym wyborem na zwiększenie przestrzeni użytkowej garderoby będzie wstawienie tam drzwi przesuwnych, nawet gdy jest to samodzielny pokój. Dzięki temu zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest niezbędna do uchylenia klasycznych drzwi. Możemy postawić na gotowe rozwiązania lub na drzwi przesuwne na wymiar sprzedawane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Odpowiednio dobrane meble to nie wszystko. Należy zadbać także o odpowiednie oświetlenie pokoju. Niezwykle istotne jest, aby światło docierało do wszystkich zakątków pokoju. Gdy dysponujemy niemałą przestrzenią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, musimy też zadbać o oświetlenie punktowe. Z ekonomicznego punktu widzenia dobrą decyzją są LED-y. Nie tylko wykorzystują one mało energii, ale dostępne są różne rozwiązania, które sprawiają, że można zamontować je w dowolnym miejscu.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim detalem, o którym nie należy nie pamiętać jest lustro. Nie tylko umożliwi ono nieograniczone oglądanie się podczas wyboru odpowiedniego stroju, ale też zwiększy ono optycznie wnętrze. W przypadku niedużego pokoju warto zastąpić lustro stojące wiszącym. Świetną alternatywą dla niewielkich pomieszczeń jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

Podobne artykuły:

Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli urządzanie garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About author

Related Articles