Firma spąrztajaca – pomysł na biznes

Gospodarka naszego kraju od kilkunastu lat przechodzi ciągłe zmiany, powstają nowe, nieznane dotąd specjalizacje. Pojawiają się firmy outsourcingowe, oferujące usługi, które jeszcze niedawno zarezerwowane były dla poszczególnych pracowników w obrębie konkretnej firmy, czy przedsiębiorstwa.

Tego typu zmiany bardzo łatwo zauważyć w przypadku firm oferujących sprzątanie i rozmaite usługi porządkowe. Jeszcze do niedawna za czystość w poszczególnych firmach czy instytucjach odpowiadali poszczególni pracownicy. Dziś coraz częściej zleca się to zewnętrznym firmom.

Z biegiem czasu, pojedynczy usługodawcy oferujący sprzątnie, mycie okien zastąpieni zostali przez profesjonalne agencje, zatrudniające własnych pracowników, oczywiście za odpowiednio wyższe stawki. Za sprzątanie mieszkań w Poznaniu, Warszawie czy Krakowie w zależności od dodatkowych czynników, płaci się od 3-6 zł za metr kwadratowy. Dlatego większość ich zleceń pochodzi od dużych firm i instytucji, zapewniających stały, określony poziom dochodu. Dzięki temu drobni usługodawcy mogą również pozostać na rynku, zajmując się sprzątaniem domów, mieszkań prywatnych zapracowanych klientów.

W większych miastach łatwo zauważyć już dominacje poszczególnych agencji, które by osiągnąć taka pozycję zainwestować musiały sporo czasu, wysiłku i środków. Większość z nich pochłonęły specjalistyczne maszyny piorące, odkurzacze, ale także reklama i promocja firmy.

Firma spąrztajaca – pomysł na biznes
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

About author

Related Articles