Koszule z najlepszych tkanin

            Klasyczna biała koszula , w parze z podstawowym białym t-shirtem są fundamentami damskiej szafy. Panie na całym świecie nie wyobrażają sobie codziennych stylizacji bez ich wkładu. Zawdzięczając swoją jakość dobrym gatunkowo tkaninom służą przez lata i mogą być bazą dla niezliczonych stylizacji. Oferowane przez nich możliwości są wybitnie funkcjonalne i sprawdzą się w różnych sytuacjach. Rzućmy okiem na tych fenomenalnych ambasadorów damskiego stylu business oraz casual.

            Pierwotnie koszula damska była noszona pod sukniami jako warstwa bieliźniana. Przez długie lata powoli upowszechniało się używanie jej jako wyeksponowanej warstwy. Ważną rolę w modzie damskiej odegrały ruchy emancypacyjne. Panie musiały podjąć walkę o byt swoich rodzin. Podejmując pracę, często zarezerwowaną wyłącznie dla mężczyzn zaczęły chętnie korzystać również z męskich ubiorów. Z powodu trudno dostępnych materiałów przeobrażały je dostosowując do swoich kobiecych sylwetek. To właśnie w tym okresie z okładek gazet spoglądają na nas uśmiechnięte panie w męskich koszulach oraz uniformach roboczych. Stały się symbolem pracy u podstaw oraz walki o odbudowę powojennej gospodarki. To także czas, w którym panie mogły uwolnić się nie tylko od obcisłych gorsetów i długich spódnic, ale także od dyskryminujących konwenansów i norm społecznych. Pierwsze kolorowe fotografie udowadniają jak wiele zmieniło się w modzie damskiej, w której zacierały się sztywne granice.

            Obserwując współczesne wybiegi można uznać, że moda damska nie ma granic. Nowoczesna kobieta za pomocą ubioru może wyrażać swoją osobowość oraz poglądy przez modę. Damskie ubiory pozwalają na stworzenie rozmaitych stylizacji, które sprawdzą się w każdych okolicznościach. Fundamentem mody damskiej jest biała koszula. W szczupłym kroju jest wyrazem elegancji na najwyższym poziomie. Już jedna sztuka daje niezliczone możliwości. Koszula z wysokiej jakości bawełny sprawdzi się jako baza dla zestawu biurowego. Połączona z jeansami będzie niezastąpioną propozycją na spotkania towarzyskie. W przeciwieństwie do mody męskiej, panie mogą pozwolić sobie na fantazyjne modyfikacje koszul, które nadają im lekkości oraz oryginalności. Przykładem są ciekawe ozdobne balonowe rękawy czy wytworne żaboty. Współczesne interpretacje białej koszuli to także  minimalistyczne modele oversize. Mając to na uwadze, nie trudno zauważyć więc uniwersalność białej damskiej koszuli.

            Panie, które wciąż poszukują swoich idealnych białych koszul zapraszamy do skorzystania z eleganckich propozycji marki Lavard. Wśród bogatego asortymentu znaleźć można modele o najwyższej jakości thanin oraz niesztampowych krojach. Panie z ich udziałem stworzą zestawy, które zachwycą najbardziej wymagające gusta. Zapraszamy do uzupełnienia swojej garderoby w niezbędne klasyki marki Lavard.